CANNABO крем за околу очи

45 mg CBD / 15ml

ДЕТОКСИЦИРА-ЗАШТИТУВА-ХИДРИРА-РЕГЕНЕРИРА

Природен CBD со своите антиоксидативни својства ги неутрализира слободните радикали, ја зголемува отпорноста на кожата, го намалува губењето на влажноста со што спречува предвремено стареење на кожата околу очите.

Арганово масло го спречува стареењето на кожата околу очите, ја одржува влажностa на кожата, ги намалува постоечките брчки и спречува појавувањето на нови.

Екстракт од соја со органско потекло, богат со витамин Е, ја смирува и обновува кожата околу очите.

Екстракт од пченични трици со органско потекло, содржи висока концентрација на фитостероли кои имаат улога на природни антиоксиданси и конзерванси.

Витамин А ја намалува појавата на брчки и помага во обновување на колагенот.