CANNABO масло за масажа

150 mg CBD / 150ml

РЕЛАКСИРА-ХИДРИРА-РЕГЕНЕРИРА

Природен ЦБД  ја навлажнува и смирува кожата, ја забрзува регенерацијата и штити од надворешни штетни влијанија.

Масло од семе од коноп ја храни и обновува сувата испукана кожа.

Масло од лаванда релаксира и ја смирува иритираната кожа.

Витамин Е ги штити епидермалните липиди, колагенските и еластинските влакна и ја омекнува кожата.

Бадемово масло – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и го одложува процесот на стареење.