CANNABO лосион за тело

150 mg CBD / 150ml

РЕЛАКСИРА-ХИДРИРА-РЕГЕНЕРИРА

Природен ЦБД кој ја навлажнува и смирува кожата, ја забрзува најзината регенерација и што е најважно ја штити од штетни надворешни влијанија со што спречува нејзино предвремено стареење.

Екстракт од цвет од невен ја штити и обновува кожата.

Екстракт од цвет од арника – ја негува сувата и оштетена кожа и ја подобрува еластичноста.

Витамин Е ги штити епидермалните липиди, колагенските и еластинските влакна и ја омекнува кожата.

Бадемово масло – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото и го одложува процесот на стареење.

Пантенол – има навлажнувачки и смирувачки ефект, го намалува црвенилото и иритациите.